Aktuálny Bitcoin Cash kurz USD

Aktuálny Bitcoin Cash grafČo je Bitcoin Cash?

Ako je už z názvu zrejmé, tak Bitcoin cash vznikol oddelením - tzv. Fork od hlavného blockchainu, decentralizované databázy, známej kryptomeny Bitcoin. Na prelome júla a augusta roku 2017 sme boli svedkami dlho očakávaného rozdelenia, ktorý mal podľa mnohých ľudí zamávať s cenou Bitcoin, ale predpovede sa príliš nenaplnili a Bitcoin aj po oddelení ďalej veselo rástol.

Dôvodom vzniku Bitcoin cash bola nespokojnosť časti bitcoinové komunity s pomalým spracovávaním transakcií a s tým spojenými vysokými poplatkami za tieto transakcie. Zrýchlenie transakcií umožnilo navýšenie bloku z jedného na osem megabajtov. Niekoľko mesiacov po vzniku tejto meny, bol medián poplatkov za transakcie v Bitcoin 12 dolárov a 42 centov, u Bitcoin cash išlo iba 1,8 centov. V dôsledku rozdelenia meny každý majiteľ Bitcoin získal rovnaký podiel Bitcoin cash, ktorý vlastnil.

Niektorí významní podporovatelia, napríklad investor Roger Ver, dokonca označujú Bitcoin cash za “ten pravý Bitcoin”. Argumentujú hlavne v porovnaní s Bitcoin nižšími transakčnými poplatky, ktoré majú napomôcť väčšiemu rozšíreniu Bitcoin cash medzi užívateľmi.

Jeho cieľom je uľahčiť používanie kryptomena pre bežné obchodovanie a nákupy, s čím súvisí implementácie u obchodníkov. Hlavný technologický rozdiel oproti Bitcoin je veľkosť jednotlivého bloku decentralizované databázy, ktorá môže mať veľkosť až 8 MB, čo je oproti klasickému bicoinu 8x väčší priestor.


Akú má budúcnosť Bitcoin Cash?

Nikto netuší, čo s Bitcoin Cash bude do budúcnosti. Nie nevýznamná časť odborníkov mu do budúcna príliš neverí a jeho aktuálnu hodnotu považuje za nafúknutú bublinu. Používatelia si preto v mnohých prípadoch prevádzajú nové BCC späť na “starý dobrý” Bitcoin, čo môže byť trochu zložité. Ďalšie zase vyčkávajú, čo sa bude diať.


Kde kúpiť Bitcoin Cash?

Bitcoin Cash môžete nakúpiť pohodlne cez slovenskú stránku KRYPTO TOP. Platiť môžete klasicky bankovým prevodom.

Kúpiť Bitcoin Cash  bt

Top